Видобування знань

Інтелектуальна комп'ютерна обробка даних, що продукує нові знання.

Аналітика вашого сайту від Google

Ґуґл пропонує власникам сайтів безкоштвний сервіс аналітики популярності сайту.
http://www.google.com/analytics
Сервіс дозволяє користувачам відслідкувати яким чином відвідувачі потрапили на сайт, що вони там робили, за словами розробників система також дозволить підвищити рентабельність сайту, збільшити кількість переходів та збільшити доходи від реклами.

Система включає близько 80 видів звітів, ви зможете дізнатись за якими ключовими словами люди переходили на ваш сайт.

Аналітика Google повністю інтегрована з сервісом AdWords.

Сервіс безкоштовний, але зареєструватись наразі можуть лише ті, хто одержав запрошення від Google.

Додаткову інформацію можна почи

Дослідження ґендерної приналежності користувачів Інтернет

Дослідження, які були проведені Pew Internet & American Life Project's у США мали на меті виявити відмінності у жінок та чоловіків при користуванні Інтернетом.
З 2002 року відсоток користувачів виріс як серед чоловіків так і серед жінок. Відсоток чоловіків, користувачів мережі, з 2002р. до 2005р. виріс з 61 до 68 відсотків. У жінок за цей самий період з 57 до 66 відсотків відповідно. І хоча відсоток Інтернет-користувачів серед чоловічої половини вищий, у абсолютних величинах кількість жінок в Інтернеті більша, оскільки жінок в США більше ніж чоловіків.
При дослідженні вікових категорій, було виявлено, що дівчата віком 18-29 років активніше (86%) користуються Інтернетом, ніж їх однолітки хлопці (80%). Статистично значиму різницю також було помічено серед дорослих, старших 65 років. Тут перевага за чоловікам: чоловіки - 34%, жінки – 21%. Дослідники вбачають проблему в тому, що для старших жінок технології є проблемою, в той час як у молоді проблем не виникає.

Мова абстрактних скінченних автоматів

AsmL це абстрактна мова скінченних автоматів (State Machine). Це імперативна мова, що грунтується на теорії абстрактних скінченних автоматів. Поточна версія , AsmL 2 (AsmL для Microsoft .NET) інтегрована з Microsoft Word і Microsoft Visual Studio.NET. У ній використовується XML і Word для словесних (literate) специфікацій. AsmL здатна повінстю взаємодіяти з іншими .NET мовами. AsmL генерує .NET збірки які можна виконвувати чи то з командного рядка, чи то із інших .NET збірок, чи то створювати COM компоненти.

AsmL орієнтована на моделювання дискретних систем. Будь-яку дискретну систему можна промоделювати за допомогою абстрактного скінченного автомата. Так можна змоделювати програму, алгоритм, апаратний елемент комп'ютера тощо. AsmL дозволяє формально гранулювати будь-яку таку систему на стани та переходи між ними, описуючи, таким чином важливі аспекти такої системи і нехтуючи неважливими.

Карти розуму

Нещодавно ознайомився із новим для себе класом програм, який називають Mindmapping, тобто щось типу карт розуму.
На мою думку дуже корисна річ для аналітиків, науковців, менеджерів і не тільки.

Програми призначені для візуалізованого представлення/редагування думок у вигляді ієрархії (дерева з одним коренем) із розгалуженням, мають, як правило, зручний функціонал розміщення вузлів графа, можна згортати і розгортати піддерева, що дає змогу ховати менш важливі моменти і концентруватись на більш важливих, тобто легше читати думку.

Mind Map - це альтернатива плоскому представленню знань у вигляді тексту природньої мови, до якого ми так звикли, проте плоский текст, на мою думку, менш природній для людського мислення ніж структуроване представлення у вигляді карт розуму. Бачачи перед очима свою думку, викладену у вигляді графу, легше робити доповлення, виправлення, а тоді вже генерувати плоский текст для наукової статті.

Світле майбутнє інтелектуальної власності

Ну ось вирішив написати невеличку футуристичну замітку про перспективи автороської винагороди за інтелектуальну діяльність (До продуктів інтелектуальної діяльності (ПІД) відноситимемо програмне забезпечення, наукові розробки, винаходи, ідеї, твори мистецтва тощо).
Основна думка полягає в тому, що до продажу ПІД буде підхід з діаметрально протилежного боку ніж зараз, якщо зараз ми в основному спочатку створюємо ПІД, а тоді шукаємо кому б то його продати (ну звичайно, часто спочатку роблять оцінку перспективності розробки, але наразі такі оцінки дуже неефективні і не систематизовані). У деяких випадках продати взагалі не реально, як це є із продуктами наукової роботи, патентування - теж справа "геморойна" і неефективна. Це все витікає з особливості ПІД: створення ПІД вимагає затрати зусиль не нижчої за будь-який інший продукт, а їх тиражування - елементарна операція.

Швидкість виконання SELECT-запитів різних конструкцій

Різні СКБД по різному виконують ідентичні SELECT-запити, записані за допомогою різних конструкцій.

Наступні два запити є ідентичні за результатом

Підтримка ANSI стандарту SQL в Oracle 9i

Одна з переваг версії Oracle 9i (v.9.0.1) над попередніми полягає в підтримці ANSI стандарту SQL. Зокрема, Oracle 9i “нарешті” підтримує такі конструкції з’єднань, як
ТаблA INNER|LEFT|RIGHT|FULL JOIN ТаблB ON умова_з’єднання

Нова версія PostgreSQL

Нещодавно вийшла у світ нова версія СКБД PostgreSQL - 8.0 (www.postgresql.org)

Особливістю версії є повна підтримка Windows-NT платформ - Win2000, XP, Win2003 (Win-95,98,ME не підтримуються). Попередні версії PostgreSQL повноцінно працювали на платформах UNIX/Linux, а у Windows-системах лише в режимі емуляції Cygwin для UNIX.

PostgreSQL - повністю безкоштовна система керування базами даних, яка підтримує загально поширені стандарти SQL. Мовою програмування процедур та функцій виступає варіант PL/SQL - PGPL/SQL.

PostgreSQL може сильно конкурувати з MS SQL-Server в якості сервера бази даних для корпоративних систем.

Опрацювання невизначеної інформації у геоінформаційних системах

Проаналізовано проблеми, що виникають під час опрацювання даних у геоінформаційних системах. Наведено структури даних геоінформаційної системи. Проаналізовано методи збільшення інформативності геоінформаційних систем.

Syndicate content

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа