Ідея, час якої настав
У продовж останніх років одною з найважливіших задач сайтобудування є задача популяризації сайту.
Існують різні підходи до вирішення даної задачі. Проте, для більшості з них характерним є боротьба за покращання позиції сайту в пошукових системах. Дана задача вимагає досить компексного аналізу сайту на всіх етапах розв'язання. Причому аналізу достатньо специфічного – аналізу не стільки “внутрішнього”, коли аналізується вміст, структура чи журнали сайту, а “зовнішнього”, коли аналізується ставлення WWW до сайту.
Традиційно, такий аналіз здійснюється на основі спеціальних запитів пошукових машин. У першу чергу це запити до Google (якщо мова йде про сайт, не обмежений Рунетом) щодо беклінків на сайт, кількість проіндексованих сторінок і т.п. Важливою інформацією, що постачає Google є PageRank сторінки.
Особливої актуальності такий аналіз набув після появи сервісів комерційної купівлі посилань. Ідеологічною базою таких сервісів є автоматизований збір указаних даних щодо кожної сторінки з того ж Google та подальше автоматизоване оцінювання ціни посилання з такої сторінки.
Проте перед середовищем оптимізаторів та веб-майстрів постав новий виклик – слаба інформативність Google. У першу чергу це – вкрай повільне оновлення даних (не частіше разу на півроку). Є й інші проблеми:
Вкрай груба і неочевидна шкала PageRank;
Неповна і не завжди достовірна інформація про беклінки;
Теоретично існує небезпека, що в майбутньому така інформація взагалі не буде доступна, або що сайти, для яких ця інформація запитується систематично, попадатимуть під підозру у пошуковому спамі.
Усунення лише одного параметру PageRank з публічного доступу загрожує повним крахом цілої індустрії торгівлі рекламними посиланнями, яка забезпечує на сьогодні можливість прибуткового існування масі некомерційних сайтів. За деякими оцінками обсяг цієї індустрії лише в Рунеті та суміжних сегментах оцінюється в десятки мільйонів доларів щорічно.
Довга історія з останніми оновленнями PR навіває думку, що цей сценарій довго чекати не доведеться, і ефективність існуючих “бірж посилань” чим раз, тим більше страждатиме.
Зрозуміло, що спільнота так просто не здасться. Тому слід очікувати якихось дій, що можуть скомпенсувати поступове закриття Гуглом PR.
Однією з найочевидніших таких дій я бачу утворення в близькому майбутньому спеціалізованого сервісу визначення ряду важливих показників сторінки навзірець PR. Такий сервіс може бути спродукований на базі однієї з існуючих але непопулярних пошукових машин, або ж бути абсолютно окремим, незалежним від них.
У другому випадку слід очікувати роботи сервісу у комерційному режимі (коли бажаючі отримати PR платитимуть за це гроші), проте з масою спеціальної та детальної інформації. Зокрема, повним та детальним списком беклінків, вагою кожного беклінка, точним (а не приведеним до примітивної грубої гуглівської шкали) показником PR, іншими показниками авторитетності, аналізом коректності посилань.
Звичайно, мені можуть заперечити, що така оцінка PR буде відрізнятися від гуглівської. Проте, загальний принцип так чи інакше відомий, точна відповідність неможлива (бо точних значень Гугл все-рівно не дає) проте підігнати параметри шкали узагальненого показника до таких, щоби вони співпадали з Гуглом у переважній кількості випадків не є складною задачею. Проте, головне – що точна відповідність і не важлива в принципі. Для прийняття рішення про доцільність розміщення посилання та його ціну достатньо мати хоча би якісь орієнтири.
Враховуючи постійне падіння ціни на трафік та обладнання, реалізація такого проекту не виглядає чимось неймовірним. Не можу оцінити реальну вартість, проте мені чомусь здається, що насправді ціна такого проекту не перевищуватиме кількох сотень тисяч доларів, що на фоні обсягів індустрії не складає якогось непідйомного числа.
Головне, що в цьому сервісі не потрібно реалізувати найдорожчі функції пошуківця – текстову індексацію та пошук текстів (принаймні далеко не на тому рівні, що є в Google).
Чи справдиться мій прогноз, і чи побачимо ми такий сервіс у близькому майбутньому – покаже час. Проте, точно можу сказати, що сервіс був би корисний як учасникам комерційних торгів посиланнями, так і для веб-майстрів та оптимізаторів які хочуть мати достатньо ефективний та комфортний інструмент для аналізу авторитетності сайтів. Тим більше, що суміжні сервіси (наприклад, виявлення плагіату чи моніторингу позиції сайту вже давно існують).
Recent comments
12 years 49 weeks ago
12 years 51 weeks ago
13 years 33 weeks ago
13 years 40 weeks ago
14 years 25 weeks ago
14 years 48 weeks ago
15 years 2 weeks ago
15 years 8 weeks ago
15 years 10 weeks ago
15 years 24 weeks ago