Google просто вбиває на місці. Цензура повертається
А почалося все із проекту StopBadware.org власником якого є Berkman Center for Internet and Society (входить у склад Гарвардської школи права) і Internet Institute (Оксфордський університет), а також компанії Google, Sun Microsystems и Lenovo. Суть проету полягає у виявленні шкідливого ПЗ в інтернет. Коли користувач, в результаті пошуку, отримав у Google перелік сайтів, то декотрі з них можуть бути помічені як небезпечні. І додатково юзеру з’являється повідомлення про те, що відвідини цього сайту може спричинити шкоду вашому комп’ютеру. Адреса сайту не блокується, але щоб туди попасти в браузері адресу потрібно набирати руцями. От і посипався шквал протестів на Google Groups, за те що алгоритм виявлення цих сайтів є не ефективний. Занадто часто звичайні сайти помічались як небезпечні. Google Groups проблему коментувати відмовилась, проте зголосився StopBadware.org . Хлопці пообіцяли переглянути свої рішення. Дослівно це прозвучало десь так. "Ми розуміємо на скільки це може бути неприємно і часто власники сайтів самі і не знають, що їх сайт містить чи якось пов’язаний із шкідливим ПЗ". Якщо хтось попав в цю категорію, пишіть заявки за адресою appeals@stopbadware.org .
В принципі Google це комерційна незалежна організація і ніхто не заставляє користувачів користуватись її послугами і вона має право помічати сайти так як собі вважає за потрібне. Але з іншої сторони це найпопулярніший ресурс в інтернет і зовсім не приємно бачити, як порядний, але може не дуже популярний сайт прокваліфікований, як небезпечний. Тут присутня ще одна сторона. Як визначити шкідливість ПЗ? Банальний приклад – сканер безпеки. Запустивши такий сканер можна визначити слабкі місця в захисті, наприклад сервера, і вжити певні заходи для запобігання взлому. Але такий сканер в основному використовується для взлому сервера ( я про сканер XSpider). Так до якої категорії його віднести?
Натрапив я на ще один факт, що вразив мене до глибини душі, аж спати не міг. Одного працівника компанії Alpha Computer Service вигнали з роботи. От він і вирішив взломати рідну мережу своєї компанії. Але як він то робив ... Метью Шустер (так його звати) працював у службі підтримці домашніх бездротових мереж цієї компанії. І для взлому він вирішив скористатися послугами Google. У пошуковець він ввів такі запити «how to broadcast interference over wifi 2.4 GHZ», «wireless networks 2.4 interference», «interference over wifi 2.4 GHZ». Дана інформація і послужила в суді головним доказом його вини. Отже виходить що Google реєструє всі ІР юзерів, що вводили щось на сайті для пошуку. Вони знають хто і що саме хотів знайти. Це жахливо. До речі, це вже другий всесвітньо відомий факт коли Google віддає свої логи спецслужбам. Перший трафився у 2005, коли вина чоловіка, що ніби вбив свою дружину була доведена, коли у суді представили слова які чоловік шокав у Google : "neck", "snap", "break" и "hold".
Ось так і живемо. От виникли в чоловіка ідеї, щодо покращення захищеності бездротових мереж, вирішив він пошукати в Інтернет, чи часом не є вже реалізоване те, що він надумав. А тут бац. Прийшли менти -- 15 місяців в’язниці та 20 000$ . І за що? За пошук інформації. А ще американську судову систему так хвалять. За їх тупість? Мережа ж взломана не була. Ось так і користуйся гугльом та чекай дзвінка у двері. Якби ось так на мене логи Google віддати то певно 5 пожиттєвих термінів гарантовано. В результаті вийде, що я ще гірший за серійного вбивцю. Повертаємось до совкових часів, коли всіх слухали, куди треба говорили і як результат люди пропадали. Вихід тут є. Або користуватись анонімними проксі, або не користуватись Google. А чому СБУ не провадити аналогічну діяльність? Написали собі аналізатор лог-файлів і людей на облік. А потів у в’язницю всіх тих, що шукає щось не те. Падає обліка моралє. Тепер живіть за правилом: « Говори коротко, проси мало, тікай швидко».
Recent comments
12 years 49 weeks ago
12 years 51 weeks ago
13 years 33 weeks ago
13 years 40 weeks ago
14 years 25 weeks ago
14 years 48 weeks ago
15 years 2 weeks ago
15 years 8 weeks ago
15 years 10 weeks ago
15 years 24 weeks ago